Şarap ve Peynir
18 Şub 2017

Şarap ve Peynir

M.Ö. 3 bin yıllarında Orta Anadolu'da yaşayan Hititlerin üzümlerinin özelliği ve tatlılığı, bağlarının zenginliği ve bolluğu nedeniyle tarihçiler şarabın anavatanı ve ilk üretildiği yer olarak Orta Anadolu'yu gösteriyor.
 

Devamı
Yılbaşı Sofralarımız ve Vazgeçilmez Lezzetler
27 Ara 2016

Yılbaşı Sofralarımız ve Vazgeçilmez Lezzetler

Kocaman bir yılın geride bırakıldığı, yeni umut ve dileklerin tutulduğu, güzel başlangıçlar için ilk adımın atıldığı gecedir 31 Aralık gecesi…
Bu özel günü dışarda geçirecek olanlar kadar, sevdikleriyle birlikte evde daha rahat zaman geçirmeyi seçenlerin sayısı da oldukça çoktur. Yeni yıl gecesi mükellef sofralar kurulur, en sevilen yemekler yapılır, güzel ve lezzetli mezeler ise edilen hoş sohbetlerin en büyük yardımcısı olur. Kurulan sofralar, güne anlam katmakla birlikte paylaşma güdüsünü de arttırır.
 

Devamı
Çayın Tarihi ve Türk Kültürüne Girişi
15 Ara 2016

Çayın Tarihi ve Türk Kültürüne Girişi

Çay ilk olarak milattan önce 2737 yılında, Çin'de medikal amaçlarla kullanılmaya başlanmış. Zaman ilerledikçe de çayı suyla bir araya getirip bir içeceğe dönüştürmüşler.
Bugün kullandığımız çay kelimesi, bize Çin'in bir lehçesi olan Mandarin'den gelmiştir. Okunuş olarak "ça", Latin harfleriyle yazılımı "cha" olan bu kelime, zamanla Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey ülkelerine kadar ilerlemiş. Bu nedenle bu coğrafya içinde yer alan neredeyse tüm ülkeler çay kelimesini "çay" olarak okumaya devam eder.

Devamı
DOKTORA GİTMEYİN BİTTER ÇİKOLATA YİYİN
2 Ara 2016

DOKTORA GİTMEYİN BİTTER ÇİKOLATA YİYİN !

İsveç’te 2000’den fazla kadın üzerinde yapılan araştırmalarda, bir hafta boyunca en az kırk beş gram bitter çikolata tüketen kadınların daha az felç olma riski taşıdığı belirlendi. Bu riskin, en az %20 oranında düştüğü görüldü.

Devamı
FARKINDA OLUN, FARKLI OLUN
12 Kas 2016

FARKINDA OLUN, FARKLI OLUN


Diabetes Mellitus (DM), pankreasın yeterli insulin üretememesi veya vücudun ürettiği insülini etkili bir şekilde kullanamaması sonucu oluşan ömür boyu devam eden kronik ve insülin üreten hücrelerin azalması ile devam eden bir hastalıktır

Devamı
Kendinizi yeniden keşfetmek istemez misiniz
26 Eki 2016

Kendinizi yeniden keşfetmek istemez misiniz?

Kendinizi yeniden keşfedeceğiniz bir lezzet için yolculuğa çıkıyoruz. Dünyanın gurme lezzetlerini tek bir yerde buluşturuyoruz.

Devamı